ÖĞRENCİ SUNU YARIŞMASI

23-27 Haziran 2013 tarihleri arasında Limoges/France’da düzenlenecek 13. Avrupa Seramik Kongresi’ndeki Eğitim Çalışma Grubu (EWG) faaliyetleri kapsamında Öğrenci Sunu Yarışması (Student Speech Contest) gerçekleştirilecektir.
Her üye ülkeden bir öğrenci adayın katılacağı yarışma için üye dernekler kendi adaylarını ülkelerinde seçerek yarışmaya göndermektedirler. Seçilen adayların kongreye katılım giderleri Organizasyon Komitesi, yol ve konaklama giderleri ise Türk Seramik Derneği tarafından karşılanmaktadır.
Bu yarışmada Derneğimizi temsil etmek üzere seçilecek adayın belirlenmesi amacı ile ulusal düzeyde bir sunu yarışması gerçekleştirilecektir. Bu yarışmaya başvuracak adayların sağlaması gereken koşullar aşağıda sıralanmış olup, ön koşulları sağlayan adayların en geç 11 Şubat 2013 tarihine kadar birer özgeçmişini ve sunu özetlerini (200 kelimeyi aşmayacak şekilde) e-mail aracılığı ile Dernek Sekreteryasına* göndermeleri gerekmektedir.
Ön başvuruları kabul edilen aday listesi 15 Şubat 2013 tarihinde www.turser.org.tr adresinde ilan edilecek olup, sunum yarışması 27 Şubat 2013 tarihinde saat 15:00 da UNICERA Banyo Seramik Banyo Fuarı sırasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece/İSTANBUL adresinde yapılacaktır.

Tolun VURAL
Yönetim Kurulu Başkanı
Türk Seramik Derneği

1) Yüksek Lisans veya Doktora öğrencisi olmak,
2) En az 1 yıldır (2012 veya öncesi) Türk Seramik Derneği üyesi olmak,
3) Yarışmadaki sözlü sunu konusu, adayın temsil ettiği ülkedeki bir araştırma merkezinde ve adayın kendisi tarafından yürütülen bir araştırma çalışmasına dayalı olmak,
4) Adayın lisans mezuniyeti sonrasında sunum zamanında tam zamanlı araştırmanın ilk beş yılı içerisinde olmak,
5) Adayın doktora öğrencisi olması durumunda tezini 01 Eylül 2012 sonrasında savunmuş/savunacak olmak.

*(gulen@serfed.com) Lütfen e-postanızın alındığını teyit ettiriniz.