“Canlanma – Revive” Uluslarası Karma Hibrit Seramik Sergisi

“Canlanma – Revive” Uluslarası Karma Hibrit Seramik Sergisi

  • Türkiye Seramik Federasyonu ve Tepebaşı Belediyesi desteğiyle Türk Seramik Derneği (TSD) tarafından düzenlenen SERES’21 V. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi 13-15 Ekim 2021’de Eskişehir Teknik Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü, Tepebaşı Belediyesi’ne ait Atila Özer Karikatürlü Ev ve Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

  • Kongre kapsamında TSD tarafından düzenlenen küratoryal “Canlanma/ Revive” başlıklı sergide davetli 50 Türk ve davetli 30 yabancı seramik sanatçısının yapıtları yer alacak. Türk sanatçıların yapıtları, Eskişehir Espark’daki Atila Özer Karikatürlü Ev Sergi Salonu’nda sergilenirken yabancı sanatçıların yapıtları ise bu sergiyle eş zamanlı olarak TSD tarafından hazırlanan online sergi salonunda sergilenecek.

  • Eskişehir’de yaşayan davetli sanatçılar yapıtlarını, 11 Ekim 2021 tarihinde, 08:30-11:00 saatleri arasında, Atila Özer Karikatürlü Ev, Espark, Eskişehir adresine teslim etmelidir. Serginin bittiği 17 Ekim 2021 tarihinde, saat 17:00’de aynı adresten geri alabilirler.

Yapıtlarını şehir dışından kargo ile gönderecek davetli sanatçılar, 8 Ekim 2021 tarihinden önce aşağıdaki alıcı ve adrese gönderim ücretini kendileri ödeyerek göndermelidirler. Sergi bitiminde (17 Ekim 2021) ise Sergi Düzenleme Kurulu, kargo ile gelen yapıtları paketleyip, Belediye’ye teslim edecek ve Belediye de ödemeli olarak sanatçılara geri gönderecektir.

Alıcı: Tepebaşı Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Adres: Tepebaşı Belediyesi Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No 84 Tepebaşı Eskişehir
Tel: 0532 557 28 25

Kargo ile gönderim sırasında ve sergileme sırasında; yapıtlarda oluşabilecek hasardan Türk Seramik Derneği, Türkiye Seramik Federasyonu ve Tepebaşı Belediyesi sorumlu değildir. 

  • Neden “Canlanma/ Revive”? Bir buçuk yıldır insanlık küresel olarak Covid-19 pandemisiyle savaşıyor. Öte yandan bu süre içinde ülkemiz deprem, sel ve orman yangınları gibi afetlerle de yüzleşmek zorunda kaldı. Karantinalar ve kapanmalar, toplumsal yaşamı olumsuz etkiledi. Bu nedenle de ArtContactİstanbul Fuarı’nda dernek olarak “İnsan Duraklaması” sergisini gerçekleştirmiştik. İnsanlığın Covid-19 mücadelesi henüz bitmemiş olsa da zaman iyileştirici bir etkiye sahip; hem toplumsal yaşam hem de doğal yaşam yeniden uyanıyor, canlanıyor...
Mutlu Başkaya Fatma Batukan Belge İlhan Marasalı

Webinar #6 – Çimento, Çimentolu Malzemeler ve Özellikleri – Prof. Dr. Taner Kavas

Webinar #6 – Çimento, Çimentolu Malzemeler ve Özellikleri – Prof. Dr. Taner Kavas

Çimento basit bir bağlayıcı malzemeden başlayarak günümüzde çok farklı amaçlar için yoğun bir şekilde tercih edilen bir malzemedir. Farklı tiplerde ve özelliklerde olan çimentoların üretimden başlayarak, son proseste elde edilen ürünün sergileyeceği performansına kadar incelikle araştırılması ve bu sayede kullanım yerlerinin belirlenmesi gerekir.

Webinar 9 Eylül 2021 günü saat 14:00’da düzenlenecektir.